Anita Golda

Urszula Kużdżał
16 kwietnia 2018
Łukasz Szymecki
19 sierpnia 2016

Anita Golda ukończyła studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach o kierunku wychowanie fizyczne i edukacja dla bezpieczeństwa oraz studia podyplomowe z Gimnastyki Korekcyjno- Kompensacyjnej.

Na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu. Zawodniczka SKS Orlik Brzeg, instruktor fitness, dyplomowana masażystka, trener pływania, trener baseballu i softballa, instruktor fitness i nowoczesnych form gimnastyki, instruktor aqua aerobiku w języku polskim i angielskim, instruktor piłki ręcznej, instruktor fit and jump,ratownik wodny. Cały czas doskonali się biorąc udział w licznych kursach i warsztatach,w ostatnim czasie ukończyła kurs pilatesu, fit and jump lift oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu kariery sportowej poświęciła się pracy zawodowej szkoląc kolejne pokolenia sportowców.

Jej podopieczne osiągają wysokie wyniki sportowe w różnych dyscyplinach spotu głównie w softballu oraz lekkiej atletyce. W swej karierze trenerskiej może pochwalić się między innymi nagrodami dyrektora,nagrodą Szkolnego Związku Sportowego oraz nagrodami przyznawanymi przez Burmistrza Miasta Brzegu takimi jak nagroda Primus Interpares czy corocznymi nagrodami Primus i nagrodami Burmistrza przyznawanymi za osiągnięcia w pracy trenerskiej. Związana z Coton Fit & Beauty od sierpnia 2016 roku prowadzi zajęcia pilates, fitness na trampolinach w formie obwodowej, interwałowej oraz połączenie treningu cardio i wzmacniania.